Ranking najlepszych antywirusów 2024

Ranking antywirusow

Wybór najlepszego programu antywirusowego dla swojego urządzenia na 2024 rok to ważne zadanie. Przed zakupem warto porównać różne pakiety oraz zastanowić się nad oczekiwanym poziomem ochrony, a także budżetem. Aby ułatwić Ci wyposażenie swoich sprzętów w najwyższej jakości ochronę przed atakami hakerów (i nie tylko), przygotowaliśmy ranking najlepszych antywirusów 2024 roku. Sprawdź szczegóły.

Do czego służy antywirus? Po czym poznać najlepszy?

Program antywirusowy służy do zabezpieczania urządzeń przed różnymi zagrożeniami, które czekają na ich użytkowników w sieci. Są to różnego rodzaju działania hakerów mające na celu zainfekowanie urządzeń, wyłudzenia danych itp. Podstawowe funkcje takiej ochrony zapewniają darmowe antywirusy, których możliwości są jednak ograniczone. Lepszy, bardziej skuteczny pakiet ochrony przed złośliwym oprogramowaniem gwarantują płatne aplikacje antywirusowe. 

Te najlepsze na 2024 rok zapewniają kompleksową ochronę przed wszelkimi zagrożeniami, chronią bankowość internetową, pozwalają szyfrować ważne pliki oraz zapewniać prywatność i bezpieczeństwo nawet w trakcie korzystania z publicznych sieci. Co więcej, oferują one szeroką listę funkcji nie tylko z zakresu ochrony przed wirusami, ale także kontroli rodzicielskiej czy optymalizacji pracy urządzenia.

Najlepsze antywirusy 2023 roku opierają swoje działania na chmurze, umożliwiając m.in. tworzenie bezpiecznych kopii zapasowych danych. Wzrastającym trendem jest także coraz szersze wykorzystywanie sztucznej inteligencji jako wsparcie w procesie identyfikowania i zwalczania wirusów oraz innych niepożądanych działań hakerów. 

Ranking 10 najlepszych antywirusów w 2024 roku 

Najlepsze antywirusy w 2024 roku to sprawdzone programy, które cechuje skuteczne i wydajne działanie. Za ich jakość odpowiadają renomowani producenci antywirusów, których oprogramowania cieszą się milionami użytkowników na całym świecie. Wykorzystują oni nowoczesne technologie dla wypracowania najlepszych rozwiązań z zakresu ochrony komputera i danych osobowych swoich klientów. Sprawdź ranking 5 najlepszych antywirusów dla systemu Windows 10 i 11, MacOS, Android i IOS.

1. Norton

Programy antywirusowe marki Norton to jedne z najlepszych propozycji na rynku, które pod wieloma względami wyprzedzają konkurencję. Programy były wielokrotnie nagradzane oraz stale dobywają pierwsze lokaty w rankingach dot. wydajności czy skuteczności. Za wyborem produktów marki przemawiają zdobyte przez nią liczne prestiżowe nagrody znanych laboratoriów testujących online, np. AV Comparatives.

Oprogramowanie antywirusowe Norton wyróżnia się wysoką skutecznością zwalczania wirusów, które odbywa się poprzez aktywne skanowanie w czasie rzeczywistym. Program chroni komputery, a także urządzenia mobilne, wykorzystując do tego celu rozwiązania chmurowe. Jest kompatybilny z komputerami z systemem Windows i MacOS oraz urządzeniami mobilnymi IOS i Android. Norton 360 w bardzo niskim stopniu wpływa na wydajność urządzenia dzięki dopracowanym funkcjom optymalizacji jego działania.

Producent sprawdzonego antywirusa oferuje jedną z najlepszych (o ile nie najlepszą) kontrolę rodzicielską, pozwalającą na zapewnienie dzieciom bardziej zrównoważonego i bezpiecznego dostępu do Internetu. Na uwagę zasługują także funkcje: Secure VPN, pozwalająca na anonimowe przeglądanie sieci i zwalczanie oprogramowania szpiegującego, czy menedżer haseł, który zezwala na ich bezpieczne przechowywanie. Użytkownicy do wyboru mają m.in. pakiety Norton 360 Deluxe oraz Norton 360 Premium dla różnej ilości urządzeń.

2. Bitdefender

Drugą lokatę w rankingu najlepszych programów antywirusowych na 2024 rok zajmują produkty Bitdefender, które otrzymują wysokie oceny za minimalny wpływ na pracę systemu oraz skuteczne i sprawne skanowanie, wykrywanie oraz zwalczanie zagrożeń sieciowych. Za wyborem programów marki przemawiają także szerokie zakresy ochrony, w tym przed phishingiem (podszywanie się przez hakerów np. pod publiczne instytucje w celu wyłudzenia informacji czy zainfekowania urządzenia), ransomware (hasłowanie plików i żądanie zapłaty za dostęp do nich) czy spamem (niechciane, komercyjne wiadomości przesyłane nachalnie za pomocą komunikatorów). 

Oprócz rozwiązań z zakresu ochrony antywirusowej i wydajności użytkownicy mają również możliwość zabezpieczenia swojej prywatności za pomocą sieci VPN, funkcji anti-tracker (ukrywanie aktywności w sieci dla szybszego ładowania stron internetowych), zapory prywatności czy ochrony kamery internetowej i mikrofonu. 

3. Panda

Zestawienie top 3 najlepszych oprogramowań antywirusowych w 2024 roku zamyka produkt marki Panda Security, czyli antywirus Panda Dome. Zapewnia on zaawansowaną i skuteczną ochronę wszystkich urządzeń z systemami Windows, Mac, IOS i Android. Oprócz ochrony online program zabezpiecza sprzęty także przed infekcjami offline, np. wynikającymi z zainfekowania wirusem przez pendrive czy inny dysk zewnętrzny.

Panda Dome wywiera mały wpływ na działanie systemu operacyjnego urządzenia, a do tego zapewnia możliwość oczyszczenia i zoptymalizowania komputera. W zależności od preferencji i oczekiwanego poziomu ochrony antywirusowej użytkownicy mogą wybrać jeden z czterech pakietów: essential, advanced, complete oraz premium. Bardziej zaawansowane programy oferują m.in. funkcje menedżera haseł z generatorem silnych zabezpieczeń czy menedżera aktualizacji, który dba o to, aby system operacyjny komputera był na bieżąco aktualizowany.

4. Eset

Antywirus Eset to sprawdzony produkt, którego skuteczność doceniło ponad 100 milionów użytkowników. Przeprowadza on aktywne skanowanie antywirusowe w oparciu o rozbudowaną bazę danych. Dzięki temu może wykryć i zwalczyć zagrożenie, zanim zdąży ono zaatakować komputer czy urządzenie mobilne. Antywirus Eset jest kompatybilny z systemami Windows 10 i Windows 11, a także MacOS, Android i IOS. 

Jest to idealna propozycja dla tych, którzy szukają sprawdzonego, pewnego i uniwersalnego antywirusa z dodatkiem kilku, przydatnych funkcji. Są to m.in.: anti-thief (pozwalająca zlokalizować zgubione lub skradzone urządzenie), antyspam (blokowanie nachalnych, niechcianych wiadomości e-mail) czy blokada kamery internetowej (zapewniająca prywatność podczas przeglądania sieci). 

Eset jest również jednym z najczęstszych wyborów jako oprogramowanie antywirusowe dla firm, urzędów i instytucji.

5. Avast

Ranking antywirusów zamyka Avast. Odpowiadająca za niego marka oferuje popularny, bezpłatny antywirus zapewniający podstawową ochronę w sieci, a także zaawansowany, płatny program antywirusowy Avast Premium Security lub Avast Ultimate , który wyróżnia się świetną funkcjonalnością. Jest to jeden z najlepszych dostępnych antywirusów, który skutecznie zwalcza zagrożenia, jednak w nieco większym stopniu (niż pozostałe wymienione programy) spowalnia system operacyjny komputera.

Atutem oprogramowania antywirusowego Avast jest łatwa obsługa, kompleksowa ochrona urządzeń, a także uniwersalność, dzięki której każdy może korzystać z aplikacji na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Oprócz ochrony przed wirusami marka zapewnia także funkcje anty-spam, bezpieczne płatności, prywatną sieć VPN czy możliwość sprawnego usuwania danych w celach optymalizacji pracy systemu. 

Jakie pozostałe antywirusy warto sprawdzić w 2024 roku?

Przed wyborem najlepszego antywirusa na 2024 rok warto zapoznać się z propozycjami różnych marek oraz porównać pakiety pod względem ich funkcjonalności, a także ceny. Antywirusy, które są polecane w 2024 roku to także Avira, McAfee, G-Data czy AVG. Pozwalają one skutecznie chronić urządzenia, są intuicyjne w obsłudze, mają różne tryby pracy, a do tego oferują dodatkowe funkcje, dzięki którym w danym zakresie wyróżniają się na tle konkurencji. Dla przykładu antywirus McAfee Total Protection umożliwia trwałe usunięcie plików za pomocą niszczarki danych. Dzięki temu masz pewność, że nikt ich nie przechwyci, ani nie wykorzysta przeciwko Tobie. 

Jaki antywirus wybrać w 2024 roku?

Najlepsze antywirusy, dzięki którym w 2024 roku zyskasz kompleksową ochronę przed wszelkimi zagrożeniami w sieci, są dostępne w ofercie sklepu PureSoftware. Polecane programy antywirusowe oferują najwyższą skuteczność działania połączoną ze świetną wydajnością, pozwalającą na niskie zużycie zasobów urządzenia. Dzięki temu możesz swobodnie surfować po Internecie. 

Pamiętaj, aby przed wyborem antywirusa, zapoznać się z pełną listą dodatkowych funkcji, które są dostępne w danym pakiecie. Pozwoli Ci to na wybór programu, który w największym stopniu będzie dopasowany do Twoich preferencji. Dla przykładu, jeśli zależy Ci na programie antywirusowym ze wbudowanym trybem kontroli rodzicielskiej, świetnym wyborem będą m.in. Norton 360 Premium czy Eset Internet Security. Z kolei, jeśli chcesz wybrać program, który wykazuje najmniejszy wpływ na wydajność systemu, najlepiej w takim zestawieniu wypadają: Norton, Bitdefender, Panda czy G-Data.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *