Jaki program do otwierania plików PDF?
Pliki PDF to jeden z najpopularniejszych formatów dokumentów, wykorzystywany zarówno w pracy biurowej, jak i w życiu codziennym. Zachowują one swój oryginalny format nawet po udostępnieniu, dlatego też są wszechstronne (oraz wygodne w użyciu). Aby korzystać z plików PDF, potrzebujesz odpowiedniego narzędzia. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań — jaki program do otwierania PDF wybrać?
Bezpłatny czy płatny program do PDF? Co wybrać?
Każdy użytkownik ma inne potrzeby od prostego odczytywania PDF po kompleksowe zarządzanie dokumentami. Jeśli jedyną czynnością, jaką chcesz wykonać, jest otworzenie i przeczytanie PDF, to wybór darmowego programu jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.
Na rynku są dostępne bezpłatne narzędzia do otwierania PDF, oferujące także trochę więcej niż tylko możliwość otwarcia pliku. Są to np. WPS Office, PDF-XChange Viewer oraz Adobe Acrobat Reader DC. Jest to jednak niekompletne rozwiązanie, umożliwiające wykonanie wyłącznie podstawowych zadań. Jeśli chcesz np. mieć możliwość wykonania prostych czynności na dokumencie, jak np. zakreślenia czy przekreślenia jego fragmentów, bezpłatny czytnik PDF może być dobrym rozwiązaniem.
Użytkowanie go w takiej wersji wiąże się również z koniecznością wyświetlania reklam. Często także darmowe wersje aplikacji do przeglądania plików PDF pozwalają na obsługę określonej, ograniczonej liczby dokumentów dziennie, co bywa znacznym utrudnieniem w przypadku konieczności pracy na wielu formularzach jednocześnie.
Jaka aplikacja do plików pdf jest najlepsza?
Wybór odpowiedniego programu do otwierania PDF to nie tylko kwestia odczytywania dokumentów. Dobre narzędzie pozwala także na:
-
edytowanie zawartości plików PDF,
-
zamianę dokumentów na inne formaty,
-
ochronę plików za pomocą haseł,
-
wykonywanie zaawansowanych analiz tekstowych.
Oczywiście to tylko niektóre funkcjonalności dobrej jakości programów do obsługi PDF. Warto także pamiętać, że na rynku są dostępne produkty o różnym stopniu zaawansowania. Dlatego warto zapoznać się z różnicami oraz wybrać idealny dla siebie.
Płatny program do wyświetlania plików PDF — jaki wybrać?
Płatne oprogramowanie na komputer oferują znacznie więcej funkcjonalności, dzięki którym codzienne korzystanie z PDF jest dużo wygodniejsze i praktyczniejsze. Umożliwiają one nie tylko edycję treści, ale także zmianę tekstu bezpośrednio w akapitach, czy dodawanie nowych obrazów, akapitów. Wyróżniają się one również czytelnym, zrozumiałych interfejsem oraz brakiem reklam.
5 najlepszych programów do przeglądania PDF to według wielu zestawień ABBYY FineReader PDF, Adobe Acrobat Pro DC, PDF-XChange Editor, Foxit Reader oraz Nitro PDF Pro. Każde narzędzie ma liczne funkcjonalności, dlatego warto rozważyć jego wybór. Często polecanym rozwiązaniem jest natomiast ABBYY FineReader — sprawdzony program pozwalający na zaawansowane edytowanie, a także oczywiście odczytywanie PDF na Android i IOS. Jest on dostępny w kilku wersjach, dzięki czemu każdy może wybrać idealny wariant dla siebie:
-
ABBYY FineReader PDF 16 Standard — podstawowa wersja programu przeznaczona dla użytkowników urządzeń z systemem Windows,
-
ABBYY FineReader PDF 16 Corporate — zaawansowana przeglądarka PDF dla firm, do pracy w grupie,
-
ABBYY FineReader dla Mac — niezawodna, standardowa wersja programu dedykowana dla użytkowników Apple
Jakie funkcje oferuje ABBYY FineReader PDF Standard?
ABBYY FineReader PDF 16 to idealny program dla osób, które potrzebują niezawodnej przeglądarki PDF z dodatkowymi funkcjami edycji. To narzędzie nie tylko umożliwia przeglądanie i otwieranie PDF, ale także pozwala na ich modyfikację i konwersję na inne formaty. Najważniejsze funkcje tego narzędzia to:
-
konwersja plików PDF i skanów — program umożliwia szybkie przekształcanie dokumentów PDF, w tym skanów, na edytowalne formaty, takie jak Microsoft Word, Excel czy PowerPoint, co ułatwia dalszą pracę z dokumentami,
-
wstępne przetwarzanie obrazów w wysokiej jakości — FineReader PDF 16 Standard poprawia jakość zeskanowanych obrazów przed ich przetworzeniem, zapewniając precyzyjne rozpoznawanie tekstu i dokładność odwzorowania układu dokumentu,
-
edytor OCR i narzędzia redakcyjne — dzięki zaawansowanym narzędziom edytorskim użytkownik może precyzyjnie dopracować tekst rozpoznany przez OCR, poprawić błędy lub dostosować układ dokumentu do swoich potrzeb,
-
zaawansowana technologia OCR — pozwala na przekształcenie zeskanowanych dokumentów na pliki edytowalne z zachowaniem układu i struktury oryginału.
To jednak nie wszystko. Zaawansowana przeglądarka PDF jest prosta w obsłudze, co sprawia, że doskonale sprawdza się niezależnie od poziomu zaawansowania osoby, która z niego korzysta. Pozwala także podpisywać dokumenty, wypełniać fragmenty tekstu, zmieniać czcionkę czy kolory oraz inne elementy formatowania.
Kiedy warto wybrać wersję Corporate ABBYY FineReader PDF?
FineReader Corporate to program do czytania PDF, który wyróżnia się wyjątkową jakością przetwarzania OCR, która zapewnia precyzyjne odwzorowanie tekstu i układu dokumentów. Kluczowa w tej wersji jest jednak możliwość skutecznego i sprawnego pracowania w zespołach, udostępniania plików oraz dzielenia się w nim najważniejszymi informacjami.
FineReader Corporate umożliwia jednoczesne korzystanie z plików przez wielu użytkowników, porównywanie dokumentów czy masowe przekształcanie plików PDF na inne formaty. Warto zwrócić uwagę także na natychmiastowe rozpoznawanie dokumentów w tle, a także obsługiwanie przez program dokumentów w różnych językach.