Jakie programy do małej firmy?

Sprawne funkcjonowanie firmy zależy nie tylko od zdolności zarządczych jej właścicieli. Grupa pracowników w nowoczesnej firmie musi być wspierana przez niezawodne oprogramowanie komputerowe. W dzisiejszym wpisie na blogu przyjrzymy się ofercie sklepu PureSoftware i sprawdzimy, czy jest ona odpowiednia dla małej firmy.

Pakiet biurowy dostosowany do potrzeb Twojej firmy.

Pakiet biurowy jest niezbędny dla każdej firmy, niezależnie od tego, czy prowadzi ona działalność produkcyjną, handlową czy usługową. Jest to zbiór oprogramowania, które pomaga w prowadzeniu księgowości, prognozowaniu sprzedaży, tworzeniu harmonogramów dla pracowników oraz sporządzaniu raportów i zestawień dotyczących wydajności. Chociaż szybki rozwój technologii sprawił, że korzystanie z oprogramowania komputerowego stało się warunkiem koniecznym do zatrudnienia, nie każdy pracownik musi posiadać rozległą wiedzę na ten temat. W związku z tym doskonałym pomysłem jest wybór programu intuicyjnego i prostego w obsłudze.

Te dwie cechy wyróżniają pakiet Microsoft Office. Tysiące użytkowników indywidualnych i firm na całym świecie korzysta z tego pakietu biurowego. Stał się on stopniowo częścią programów nauczania w szkołach i innych instytucjach edukacyjnych. Kupując pakiet Microsoft Office, firma może niemal zagwarantować, że jej pracownicy będą w stanie bez problemu obsługiwać niektóre aplikacje. Programy Word, Excel, PowerPoint i Outlook wchodzą w skład edycji specjalnej pakietu Office 2021, która jest przeznaczona dla klientów domowych i małych firm.

W przypadku dokumentów tekstowych stosuje się pierwszy z nich. Pozwala on zmieniać raporty, statuty, regulaminy i inne formy treści. Z kolei Excel jest cennym narzędziem dla każdego, kto pracuje z liczbami w firmie. W tym programie tworzenie tabel, zestawień i podsumowań jest bardzo proste. Przygotowane wyniki można umieścić w prezentacji multimedialnej PowerPoint i przedstawić na cyklicznym spotkaniu zespołu, zaplanowanym za pośrednictwem poczty elektronicznej Outlook. Pakiet Microsoft Office został zaprojektowany specjalnie z myślą o małych przedsiębiorstwach i firmach rozpoczynających działalność.

Ochrona antywirusowa ma kluczowe znaczenie!

Niestety, postęp technologiczny niesie ze sobą negatywne skutki. Złośliwe oprogramowanie jest tworzone przez niektórych specjalistów, którzy “przechodzą na Ciemną Stronę Mocy”. Ich zadaniem jest wykradanie tajnych informacji, zakłócanie pracy komputera oraz szkodzenie reputacji osób i firm. Wirusy komputerowe mutują w taki sam sposób, jak wirusy biologiczne, i to w tempie niemal wykładniczym. Oprogramowanie antywirusowe powinno być zainstalowane na wszystkich komputerach w firmie, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich plików. W PureSoftware dostępne są różne produkty tego typu.

W katalogu dostępne są antywirusy renomowanych producentów, takich jak Avast, AVG, Bitdefender, Eset, McAfee, G Data i Norton. Różnią się one nie tylko cenami, ale także funkcjonalnością. Antywirusy są znane z tego, że są dostępne w formie licencji komercyjnej, którą można nabyć na określony czas, zwykle minimum 12 miesięcy. Wszystkie produkty można zainstalować na systemach dostarczanych przez firmę Microsoft. Jeśli masz macOS, Android i iOS, nie martw się wiele z nich obsługuje również te systemy.

Dobrym przykładem różnic między programami jest produkt antywirusowy firmy G Data. Trzy programy oferowane przez firmę to Antivirus, Internet Security i Total Security. Pakiet podstawowy chroni komputer przed atakami wirusów typu ransomware, eliminuje spam i zapobiega wyłudzaniu informacji (funkcja AntiPhishing). Rozszerzona edycja programu G data Internet Security zawiera zaporę sieciową i narzędzie do bezpiecznego tworzenia kopii zapasowych w chmurze, które chroni komputer przed hakerami. Z kolei G Data Total Security posiada wbudowane zabezpieczenia dla menedżera haseł oraz moduł do przechowywania poufnych informacji.

To tylko niektóre z funkcji, jakie oferują programy biurowe i antywirusowe dostępne w sklepie PureSoftware. Sprawdź nasza ofertę a w razie pytań, jesteśmy do twojej dyspozycji.